Исчезна 11 годишно момче од Прилеп

by fokus

55-годишен жител на Приле, вчера во 23:30 часот во Полициската станица Прилеп, пријавил дека околу 15 часот од неговиот дом исчезнал неговиот син, кој се упатил во непознат правец.

„Вчера во 23:30 часот во Полициската станица Прилеп, 55-годишниот А.С.  од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 15:00 часот од дома во непознат правец се оддалечил неговиот 11-годишен син.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, велат од МВР.

Поврзани новости