Ирена Ристиќ: Се налутија што им ги заметов пикавците пред Влада, па завршив во Беко и Бардовци, ама победив

by Fokus 11:25
11:25

Актерката Ирена Ристиќ вечерта после полноќ била приведена во полициската станица Беко. Веднаш после настанот, таа се огласи на својот фејсбук профил, каде напиша за немилиот настан и бруталноста на службените лица.

-Wow! Македонија на гола кожа! Полициска Беко! Психијатриска болница Бардовци! И јас!Победив! Мршмршмршмрш! Знаете кога ќе попуштам под притисок? * и псовките и понашањето и ноктиштата љиљакови и дијалектите и немањето појма кој е кој и закони и процедури и комбиња и три лепе?! Никад! Никад!! Фино сте ме процениле! Дамбофци!!! *едвај ги убедив дека имам право на адвокат! Се наљутија шо им ги заметов пикавците кај Влада! Ебате! Да не бевте емотивно врзани, та ве изреметив?!- напиша на Фејсбук Ристиќ.

- Advertisements -

Поврзани новости