Иранскиот заменик министер за здравство позитивен на корона вирусот

by fokus

Тестовите што иранскиот заменик министер за здравство Ирај Харирчи ги направил се покажале позитивни на корона вирусот.

Иранскиот министер за здравство, Киануш Јаханпур потврди дека Харирчи е позитивен на корона вирусот и се наоѓа во карантин.

Во Иран се починати околу 15 лица како последица на корна вирусот, а потврдени се 95 случаи на заразеност, истакна Јаханпур.

Јаханпур изјави дека многу случаи со коронавирусот се поврзани со шиитскиот верски центар Комо.

Поврзани новости