Инцидент во Министерство за одбрана: Барал годишен одмор – добил тупаници

by fokus 21:23
21:23

Велешанецот Велимир Јанковски во изјава за 24 Вести тврди дека бил претепан од својот шеф Митко Михалчев, раководител во подрачното министерство за одбрана во Велес.

Тој вели дека пресметката настанала кога побарал од шефот одмор, а неместо решение добил тупаници. Јанковски го снимил инцидентот, бидејќи при секое влегување кај неговиот препоставен го вклучувал телефонот и снимал, плашејќи се за својата безбедност.

- Advertisements -

Раководителот Михалчев признава дека имало физичка пресметка, но тврди дека неа ја предизвикал Јанковски.

Повеќе детали прочитајте тука.

Поврзани новости