Инцидент пред обраќањето на Трамп и Путин, новинар отстранет од прес-конференцијата

by Fokus 17:30
17:30

Новинар кој бил акредитиран за прес конференцијата на американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин отстранет е од просторијата.

Отстранетото лице е идентификувано како новинар на магазинот „Нејшн“ (The Nation).

- Advertisements -

Тој претходно бил замолен да ја напушти салата. Новинарот излегол од салата, но потоа се вратил со лист хартија на кој имаше напишано порака против нуклеарното оружје.

Поврзани новости