За денеска најавено интервју на претседателот Иванов со главните и одговорни уредници на телевизиите

by Фокус 11:55
11:55

Ве известуваме дека денеска  – 14 април 2016 години, четврток, со почеток во 15:00 часот, во Кабинетот на Претседателот на Република Македонија,  ќе се одржи заедничко интервју на претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, со главните и одговорни уредници на следните телевизии: Македонска Телевизија, ТВ Алфа, ТВ Алсат – М, ТВ Канал 5, ТВ Сител, ТВ Телма, ТВ 21, ТВ Шења, Телевизија Нова и ТВ 24 Вести.

Поканетите претставници на медиумите ќе имаат можност да ги постават сите прашања во врска со последната одлука на претседателот Иванов.

- Advertisements -

Интервјуто ќе биде емитувано во живо на првиот канал на Македонската Телевизија  и на интернет страницата www.mrt.com.mk

Поврзани новости