Интер ги разлути „биковите“, тимот на Спалети заборави како се победува

by fokus 22:47
22:47

И во вториот меч од Серија А, Интер не успеа да ги освои трите бода против Торино, иако беше на дофат од такво нешто.

Избраниците на Лучијано Спалети со погодоците на Перишиќ и Де Врај донесоа водство од 2-0, но во второто полувреме сликата се промени. Во вториот дел, Белоти и Меиде донесоа израмнување на голема радост на гостинскиот тим.

- Advertisements -

Резултати од останатите мечеви:

СПАЛ – Парма 1-0, Калјари – Сасуоло 2-2, Фиорентина – Киево 5-1, Фросиноне – Болоња 0-0, Џенова – Емполи 2-0, Удинезе – Сампдорија 1-0.

Поврзани новости