Инспектори растуриле свадба во Тетово

by fokus 22:42
22:42

Во Тетово вечерва е затворен хотел и е растурена свадба , јавуваат од Државниот пазарен инспекторат.

Приведен бил и управителот на ресторанот поради непочитување на забраните за големи собири, согласно протоколите за ковид-19.

- Advertisements -

Повеќе детали се најавуваат за утре.

Поврзани новости