Импровизирана бомба пронајдена во Собрание

by fokus 19:14
19:14

Околу 17.30 часот, началникот на обезбедувањето на Собранието во полиција пријавил дека во ходник на првиот кат во законодавниот дом пронјдена е импровизирана експлозивна направа, објави Телевизија 24.

Според неофицијалните информации, направата е петрада со фитил кој бил врзан на голема плинска боца за полнење на запалки.

Од МВР потврдуваат  дека е пронајдена таква направа и дека се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости