Им зел 3.500 евра и ги излажал дека ќе им набави бугарски пасоши

by fokus 14:50
14:50

Против 44-годишен кумановец е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело “измама”. Според полицијата пријавениот измамил двајца сограѓни дека ќе им набави бугарски пасош.

Од  април 2015 година до 22 август годинава пријавениот на  И.Х.(51) и А.И. (43), двајцата од Куманово, им ветил дека ќе им посредува да добијат бугарски пасош, за што  во повеќе наврати им зел  вкупно 3 500 евра.

- Advertising -

Поврзани новости