Илиоски до Шекеринска: Се најдовте паметни или будали само да го смените името

by Fokus 16:32
16:32

Пратеникот Зоран Илиоски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и возврати на министерката за одбрана Радмила Шекеринска тврдејќи дека целата била само промена на името.

„Што направивте вие, го променивте името. Се најдоа паметни или будали кој како сака, и го променивте името. И доста цело време се враќате во минатото кој како работел. Една година сте на власт и доста со тоа вака беше, така беше. Луѓето чекаа подобра економија, подобар живот, подобро образование. За тоа ве избраа, а не за да го промените името – додаде Илиоски.

- Advertisements -

Поврзани новости