ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва разговара за референдумското прашање кое го понуди Заев

by fokus

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва има седница на која лидерот Христијан Мицкоски треба да ги извести партиските структури за лидерските средби кои се одржаа вчера и денеска.

Исто така, Извршниот комитет треба да дискутира и за условите на референдумот и референдумското прашање „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот со Грција?“, за кое премиерот Заев рече дека било разговарано на лидерската средба која Мицкоски ја напушти.

Поврзани новости