Игор Спасов на втор службен разговор во СЈО

by Фокус 09:26
09:26

Игор Спасов, полицаецот што е осуден за убиството на Мартин Нешкопвски вечерта на 5 јуни, 2011 на прославата на ВМРО-ДПМНЕ денеска е повторно на испитување пред Специјалното јавно обвинителство.

Под силно полициско обезбедување, во СЈО по втор пат,  утрово на службен разговор од затворот „Идризово“ беше донесен поранешниот полицаец.

 

Поврзани новости