Игор Милев, генерален секретар на влада, Бочварски на СДСМ?

by Fokus 15:06
15:06

Игор Милев, поранешен адвокат и актуелен член на Државната изборна комисија од редовите на СДСМ најверојатно ќе биде нов генерален секретар на Владата, дознава „Фокус“ од партиски извори.

Додека, пак генерален секретар на СДСМ, на местото на досегашниот Оливер Спасовски најверојатно ќе биде Благој Бочварски, претседател на партиската Комисија за транспорт и врски.

- Advertisements -

Од владата ниту ги потврдуваат, ниту ги демантираат овие информации, туку нагласуваат дека Зоран Заев ќе одбере компетентни луѓе на сите позиции, во кои има доверба.

И.М.

 

 

 

Поврзани новости