Ичкртан рускиот конзулат во Њујорк

by Фокус

Непознати сторители ја исчкртале фасадата на рускиот конзулат лоциран на Менхетен, Њујорк.

Рускиот претседател Владимир Путин претседаваше со церемонијата на анексија на четирите украински региони кои беа делумно окупирани од руските воени сили, што резултира со ескалација на седуммесечната војна и ја внесе во нова непредвидлива фаза.

-Тоа е волја на милиони луѓе – рече тој во говорот одржан пред стотици високи функционери во салата Свети Ѓорѓи во Кремљ.

 

Поврзани новости