И продала стара риба, па ја полила со солна киселина

by fokus 13:17
13:17

Продавачка во рибарница во Пула заедно со нејзината ќерка денеска биле пренесени во болница, откако врз нив непозната жена истурила солна киселина.

Немилиоt настан се случил откако, неофицијално продавачката и продала стара риба на жената, а истата револтирана го направила инцидентот.

- Advertisements -

Во моментот кога сакала да избега, била задржана од пазарџиите и муштериите и била приведена од полицијата.

 

Поврзани новости