И пратеникот Села на протест, заедно со синот на Алими

by fokus 14:21
14:21

И пратеникот Зијадин Села им се приклучи на демонстрантите кои бараат правда за Абдулфета Алими, осуден во случајот „27 април“. До него е и синот на Алими.

Села тврди дека Села е херој о дека му го спасил животот при насилниот упад во Собранието.

Во моментот толпата се упатува кон Кривичниот суд.

Демонстрантите на албански јазик извикуваат :„ Правда за Абдулфета Алими, да спасиш човек не значи дека си терорист“!

All-focus

Поврзани новости