И покрај поразот од Македонија, Лев ќе остане на клупата на Германија

by Fokus 12:54
12:54

Селекторот на Германија, Јоаким Лев нема да ја напушти функцијата до Евро 2020, објави новинарот на „Спорт1“, Флоријан Плетенберг.

Германскиот фудбалски сојуз (ДФБ) не планира да го отпушти фудбалскиот стручњак по синоќешниот пораз од македонската репрезентација со 2:1, а и самиот Лео нема намера да се повлече предвреме.

- Advertisements -

Сепак, ДФБ го нагласи незадоволството од овој пораз.

Претходно Лев најави дека ќе ја напушти германската репрезентација по Евро 2020 кое ќе се игра претстојното лето.

По три одиграни кола во квалификации за СП 2022, Германија е на третото место во групата Ј со 6 бода.

Поврзани новости