И покрај одличниот настап на Јана, Македонија повторно без евровизиско финале

by fokus 23:31
23:31

Уште една година Македонија останува без пласман во финалето на Евровизија. Нашата претставничка Јана Бурческа имаше одличен настап, но тоа не беше доволно за второ појавување на евровизиската сцена.

Јана во воведното видео пред самиот настап откри дека е бремена, а по завршувањето на сите настапи при вклучувањето во бекстејџот, нејзиното момче ја запроси. Тоа беше прво запросување во историјата на Евровизија.

Во продолжение погледнете го настапот на Јана.

Поврзани новости