И пиштоли заиграле на Дижонска пред гласачко место

by Фокус 19:12
19:12

На денешното гласање на неколку места било употребено у огнено оружје, говорат информации од Министерството за внатрешни работи.

На ул. „Дижонска“ четири лица, од кои двајца косовски граѓани, им се заканувале на гласачите кои идат на гласање и агитираат за една од партиите.

- Advertisements -

Поврзани новости