И Марјан Ристески не се појави на дебата, имал пребукираност во агендата

by fokus 18:30
18:30

Станува јасно дека кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ одлучиле да не се појавуваат на телевизиски дебати кога за противници ги имаат кандидатите од СДСМ.

Откако вчера тројца кандидати од ВМРО-ДПМНЕ не се појавија на дебатите каде што беа поканети, денеска трендот го продолжи кандидатот за градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески.

- Advertising -

Имено, тој требаше да гостува во „Отворено“ на телевизија 24, каде гостин е кандидатот од СДСМ, Илија Јованоски. На самиот почеток, водителот на емисијата, Младен Чадиковски информираше дека Ристески ја одбил поканата со образложение дека имал пребукираност во агендата.

Поврзани новости