И Дума и Милев поднеле оставки од ДИК

by Фокус 13:34
13:34

Покрај претседателот Александар Чичаковски, оставки од Државната изборна комисија до собранието поднеле и членовите предложени од СДСМ – Виолета Дума и Игор Милев.

Ова следува откако јавноста дозна како членовите на ДИК одлучиле едногласно, на нетранспарентен начин, да си поделат бонуси во износ од неколку месечни плати.

- Advertisements -

Тие најавија дека ќе ги вратат парите во буџетот или ќе ги донираат за хуманитарни цели.

Поврзани новости