И директорот на Службен весник е во самоизолација

by fokus 13:57
13:57

Директорот на Службен весник Мартин Костовски е во самоизолација, бидејќи бил во контакт со директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

-И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас пред еден час направив тест за вирусот КОВИД 19 поради контактот со другарката Сања Лукаревска која е позитивна на вирусот. За среќа немам никаков симптом и се надевам дека нема да бидам позитивен. Следните 14 дена ќе бидам во самоизолација и обврските ќе ги вршам во домашни услови.
Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни, напиша директорот на Службен весник.

- Advertising -

Поврзани новости