И денеска земјотрес во Хрватска

by fokus 17:34
17:34

Денеска во 15 часот и 19 минути на подрачјето на Сисак, во Хрватска, повторно беше почувствуван земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтер, јави ЕМСЦ.

Спицентарот е на 19 километри југозападно од Сисак, а се почувствуавл од Банија до Загреб.

- Advertisements -

Поврзани новости