Хорор во Кина: Деца прободени со нож во градинка

by fokus

Вкупно 14 децa од претшколска возраст се повредени во напад со нож во западниот кинески град Чонгкинг, соопшти локалната полиција.

Во врска со нападот е уапсена 39-годишна жена која е осомничена дека ги прободела децата со кујнски нож пред градинката „Нов век“, соопшти полицијата.

Повредените деца биле однесени во болница, а случајот се истражува.

Поврзани новости