Хорор во Германија: Запалени двајца бездомници на железничка станица

by fokus

Непознато лице, синоќа запалил двајца бездомници на железничката станица во Берлина, при што истите се здобиле со тешки изгореници.

Според германската полиција, напаѓачот истурил течност врз двајцата бездомници, на возраст од 47 и 62 години, а потоа ги запалил.

Поврзани новости