Холандскиот амбасадор Пломп со оптимистички очекувања за следната недела

by fokus 16:45
16:45

Холандскиот амбасадор Ваутер Пломп по средбата со претседателот на Собранието Талат Џафери изјави дека очекува позитивен развој на настаните во неделата што следува.

Претседателот на Собранието денеска оствари средба со амбасадори или нивни претставници на земјите членки на ЕУ, но по средбата освен Пломп кој даде оптимистички коментар за идните случувања на политички план, немаше други изјави за медиумите.

- Advertisements -

Поврзани новости