Хојт Ји на први мај доаѓа во Македонија?

by fokus 17:54
17:54

Хој Ји, заменик-помошникот државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот в понеделник на средба со политичката елита во земјата, дознава неофицијално Телевизија 24 од дел од партиите во Собранието.

Според неофицијалните информации, планирано е тој да има повеќе состаноци во Македонија.

Тој доаѓа откако минатата недела Стејт Департментот побара итно да се деблокира процесот и најави санкции за политичарите кои ќе го блокираат

Поврзани новости