Хируришките клиники се затворени за нови пациенти

by Фокус

Како што дознава Фокус, станува збор за искусен хирург, со иницијали Љ.О. Пукано е во неговата натколеница и тој во моментов е на операција.

Инцидентот се случил затоа што  еден од тие што пукале во хирургот, сметал дека кај него е вината што мајка му починала. Таа вчера вече во тешка состојба била донесена на клиниката. Според нашите извори, во инцидентот учествувале тројца, најверојатно роднини. Последните информации се дека се уапсени.

И Министерот Тодоров во моментов е на клиниката.

12189257_10208297790587576_6185265104960948671_o

Клиниките во моментов се затворени. Во болницата врие од полиција, а не се пропуштаат нови пациенти, освен, се разбира ако не станува збор за итен случај.

Во 12 лекарите ќе се соберат во паркот во кругот на клинички центар.

 

Поврзани новости