Хирургот Јота, кој беше удрен од автомобил, е во стабилна состојба

by Фокус 22:13
22:13

Состојбата на хирургот Ѓорѓи Јота, кој беше силно удрен од автомобил во близина на Клиничкиот центар, е стабилна, информира министерот за здравство Венко Филипче.

„Попладнево бев на увид и поразговарав со докторите кои будно ја следат неговата состојба. Верувам дека ќе се избори и ќе закрепне иако повредата е многу сериозна“, напиша Филипче на фејсбук.

- Advertisements -

Претходно, министерот посочи дека хирургот Јота има тешка повреда на главата од вчерашниот удар од возило што го управувал малолетник пред Клиничкиот центар во Скопје.

Поврзани новости