Хашим Тачи утре доаѓа во Македонија

by fokus 19:26
19:26

Претседателот на Косово, Хашим Тачи утре ќе престојува во работна посета на Македонија и ќе има средба со премиерот Зоран Заев.

Владината прес-служба вечерва соопшти дека средбата во Владата ќе биде утре претпладне. Заев и Тачи ќе имаат тет-а-тет средба, по што ќе следува и билатерална средба на делегациите на двете земји.

- Advertisements -

По завршувањето на средбата ќе следуваат изјави за медиумите на косовскиот претседател и македонскиот премиер.

Поврзани новости