Хари Костов бил прислушуван 732 дена

by fokus 13:05
13:05

Осомничените во предметот на специјалното јавно обвинителство „Таргет“ освен политичари и новинари незаконски прислушувале и бизнисмени.

Обвинителката Ленче Ристоска на денешната прес конференција изнесе податок дека  бизнисменот и поранешен премиер Хари Костов бил прислушуван 732 дена.

- Advertisements -

Поврзани новости