Хари и Меган го чекаат второто дете

by Fokus 21:49
21:49

Принцот Хари и Меган Маркл чекаат второ дете.

-Можеме да потврдиме дека Арчи ќе биде поголемо братче. Тие се пресреќни со веста, кажа нивниот портпарол, а јави Би-Би-Си.

- Advertisements -

Хари и Меган го добија синот Арчи Маунтбатен-Виндзор во мај 2019 година.

Новото бебе ќе биде осмо во редот за наследство на тронот.

 

Поврзани новости