Хаос во ФФМ: Сашо Тасев се откажал од претседателската трка!

by fokus 09:59
09:59

Турбулентни ситуации се случуваат во ФФМ, која треба да избере свој прв човек, но очигледно е дека за такво нешто ќе треба да се почека уште некое време.

Иако ја достави својата кандидатура за претседател на ФФМ, Сашо Тасев се откажал од такво нешто, пренесува ЕКИПА.МК

- Advertisements -

Како што пренесува порталот, тој во текот на вчерашниот ден бил повикан на состанок, со цел да биде убеден од одговорните лица, но сепак се одлучил да се откаже од претседателската трка.

 

Поврзани новости