Хан: Средбата на Заев и Ципрас покажа храброст и државотворност

by fokus

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан вечерва по средбата на Заев и Ципрас објави реакција на својот твитер профил.

-Средбата на Ципрас и Заев е добра вест. Таа покажува храброст, визија и државотворност. Решавањето на ова прашање кое и предолго трае ќе биде добро за двете земји, за регионот и за Европа, напиша Хан.

Поврзани новости