Хан скоро еден час го чекаше Груевски

by fokus

По повеќе од 40 минути доцнење, Никола Груевски се појави на средбата со еврокомесарот Јоханес Хан.

Како што јави а1он, тој одбил да биде снимана средбата, како што беше за останатите лидери на политичките партии.

Најверојатно нема да се појави ниту во прес-салата каде го чекаат новинарите.

Поврзани новости