Хан: Сега треба импулс за да се сочува договореното

by fokus

Еврокомесарот за проширувањe Јоханес Хан го поздрави договорот што денеска го постигнаа политичките партии.

-Добри вести и од  Македонија: Политичките партии постигнаа договор за отворените прашања во разговорите од Договорот од Пржино. Тоа е важен чекор за да се стави крај на политичката криза. Сега треба импулс за да се сочува договореното. Целосна имплементација на реформите е клучот за одржлив напредок. –  напиша Хан на Твитер.

Поврзани новости