Хан преку подземни гаражи стигна кај Груевски

by fokus 14:23
14:23

Наместо преку големиот плоштад пред зградата на ВМРО-ДПМНЕ, еврокомесарот Јоханес Хан стигнал во седиштето на владејачката партија преку подземните партиски гаражи, пренесе ПлусИнфо.

Пред неговото пристигнување, од партијата им забраниле влез на фотографите и снимателите, бидејќи „немале просторна можност за тоа”.

- Advertisements -

Еврокомесарот по средбата со Никола Груевски треба да излезе на прес конференција на која  ќе ги каже своите заклучоци од средбите со четворицата лидери, специјалната јавна обвинителка и со граѓанскиот сектор и ќе ги испорача очекувањата за најавените предвремени парламентарни избори во декември.

Поврзани новости