Хан: Не е прифатливо сите да бидат помилувани

by Фокус

Изјавата на претседателот Ѓорге Иванов сите да бидат помилувани, е нешто што според моите сфаќања не е прифатливо и не е во согласност со владеењето на правото, изјави за Радио Слободна Европа, еврокомесарот Јоханес Хан.

-Ги повикувам сите политички лидери да се вратат на преговарачка маса и да се фокусираат на фер и транспарентни избори и мислам дека дел од тоа е прочистувањето на Избирачкиот список, но исто така и небојкотирањето на изборите, рекол Хан.

Поврзани новости