Хан: Насилството нема место во Парламентот

by fokus 21:00
21:00

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, го осуди насилството врз пратениците од парламентарното мнозинство.

-Ги осудувам нападите врз членовите на Парламентот во Скопје со најсилни зборови. Насилството НЕМА место во Парламентот. Демократијата мора да продолжи по својот тек, напиша Хан.

Поврзани новости