Хан изрази сочувство и понуди помош

by Fokus

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска изрази сочувство до семејствата на жртвите од невремето во Македонија, објавувајќи порака преку Твитер.

Во пораката тој додава дека ЕУ е подготвена да помогне.

Поврзани новости