Хакирана страната на Изборната комисија на Косово, поставени реклами за „Вијагра“

by Fokus 19:07
19:07

Англиската верзија на сајтот на Централната изборна комисија на Косово е хакирана. Наместо податоци за изборите се прикажуваат реклами за „Вијагра“.

За разлика од англиската, верзиите на албански и на српски јазик работат без поголеми проблеми.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

На Косово денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, а Централната изборна комисија е задолжена за нивното спроведување.

 

Поврзани новости