Хајндл в среда доаѓа во Скопје

by Fokus

Специјалниот претставник на Германија за решавање на политичката криза во Македонија, Јоханес Ханјдл в среда ќе допатува во Скопје.

Засега не се откриваат детали во врска со посетата.

Тој при последната посета на Македонија нагласи дека има излез од политичката криза, а тој е содржан во Договорот од Пржино.

Поврзани новости