Хајндл: Мора да има договор пред летните одмори

by Фокус 12:57
12:57

Договор за надминување на полтичката криза мора да има што поскоро, пред почетокот на летните одмори, изјави за Нова германскиот специјален пратеник за Македонија Јонахес Хајндл.

-За Македонија е мошне важно кризата што поскоро да се надмине бидејќи таа криза не е добра за инвеститорите кои и се потребни на македонската економија – рече Хајндл.

 

Поврзани новости