Груевски пристигна на рочиште за нарачаните шамари во Центар

by fokus 10:45
10:45

Никола Груевски, поранешен премиер се појави во Кривичниот суд како обвинет за случајот нарачани шамари во Центар.

Груевски пристигна во придружба на својот адвокат Никола Додевски.

Миле Јанакиески, Даниела Рангелова и тринаесет други обвинети, по долго одложување, во судницата се соочија со нападнатите, градоначалникот на Општина Центар и дваесеттина оштетени кои биле во просториите на денот на насилниот упад во општината.

На рочиштето не се појави претседателот на Советот на Општина Центар, Мирослав Шиповиќ.

Поврзани новости