Грујевски и Бошковски побарале Грција да не ги екстрадира во Македонија

by fokus 21:44
21:44

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски во исказот даден пред грчкиот суд побрале Грција да не ги екстрадира во Македонија, бидејќи се плашеле за своите животи.

Тие ги отфрлиле сите обвинувања против нив и рекле дека се жртви на политички прогон. Според бегалците барани со меѓународна потерница, биле загрозени од високи функционери во Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

Поврзани новости