Грујевски и Бошковски чекаат одлука во кој затвор ќе чекаат екстрадиција

by fokus 21:36
21:36

Грујевски и Бошковски се изведени пред обивнителот на Солун и ќе им биде одредено во кој затвор ќе бидат притвораени се до комплетирање на предметот на екстрадиција, соопштија од Министерство за правда.

Горан Грујевски и Никола Бошковски се криеле под идентитетите, Христо Атанaсов и Неџби Хасан, а со фалсификувани бугарски пасоши сакале од Солун да се качат на лет за Будимпешта.

- Advertisements -

Локацијата им се знаела веќе еден месец, а за тоа придонело што двјацата бегалци стапиле во комуникација со одредени лица во Македонија.

 

 

Поврзани новости