Груевски: Заев бега од избори зашто се плаши од народот

by Фокус 15:36
15:36

СДСМ и Зоран Заев бегаат од изборите, зашто на нив одлучува народот, изјави првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

– Изборите ќе бидат одговор кој СДСМ ќе го добие не од ВМРО-ДПМНЕ туку од граѓаните на Македонија, одговор кој ќе биде громогласно не за сите нивни манипулации, афери, закани, опструкции, подметнувања, сплетки, најави од Заев за притвори, на се она што е измислено заради политички амбиции и ќе каже големо да за работа, програма и брз развој, забрзување на темпото на работа и реализација на тековните и други проекти – рече Груевски.

- Advertisements -

Поврзани новости