Груевски во интервју за Франс Прес: Избори на 5 јуни ќе има

by Фокус 09:33
09:33

Избори на јуни ќе има, без оглед на тоа што ние сме единствени улесници од четирите големи политички партии, истакна екс премиерот и лидер на ДПМНЕ во интервју за агенцијата Франс Прес.

Според него, тие се во многу непријатна ситуација бидејќи се единствени  кои ќе учествуваат на изборите.

- Advertisements -

Инаку Груевски, кој поднесе оставка на функцијата пред половина година по десет години период во кој беше премиер, најавува дека по изборите на 5 јуни експресно ќе свика уште едни избори „за да им даде шанса на граѓаните да бираат“.

Поврзани новости