Груевски: ВМРО-ДПМНЕ има нов лидер, тој знае дали пратениците ќе се вратат во Собранието

by Fokus 10:52
10:52

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на новинарско прашање дали пратениците ќе учествуваат во работата на Собранието, одговори за тоа да се обратат кај новиот лидер.

„Партијата има нов лидер и ново раководство и за тие прашања обратете се кај нив“ – рече Груевски пред судот.

Пратениците на ДПМНЕ не учествуваат во работата на Собранието, откако беа уапсени нивните колеги кои учествуваа во крвавите настани од 27 април.

Поврзани новости